Життя не завжди балує нас тільки приємними подіями, але ми самі можемо їх створювати для себе та своїх близьких. Адже свято – це не тільки привід купити квіти, а, вірите ви в легенду про Святого Валентина, чи ні, - це чудова нагода сказати своїй половинці про ваші почуття. 

Почнемо з історії

За однією з легенд, у ІІІ ст. н.е. був собі римський імператор Клавдій ІІ, який хотів прибрати до своїх рук увесь світ. Але для втілення цієї мрії йому не вистачало воїнів. Імператор вважав, що у всьому винен шлюб та суворо забороняв своїм воїнам одружуватись. Молодий священник Валентин не дотримувався наказу і таємно вінчав бажаючих скріпити свої узи з коханою людиною. Імператор довідався про це та наказав його стратити. Поки Валентин за гратами очікував своєї невтішної долі, він закохався у сліпу дочку тюремника, яку згодом зцілив. Пізніше католицька церква канонізувала Валентина, а день 14 лютого став носити його ім’я.

Взагалі існує декілька версій походження свята всіх закоханих, але в кожній з них Валентин пожертвував своїм життям заради кохання. 

Цікаві факти

  • Свято кохання – це не єдина значна подія в цей зимовий день. 14 лютого також відзначають заснування  YouTube, день програміста, Міжнародний день дарування книг, католицький день Кирила та Мефодія. В Германії  вітають людей з психічними захворюваннями, в Болгарії – виноградарів, в Індії – батьків, у США – чоловіків, а в Італії  проводиться битва апельсинами; 
  • Вважається, що автором першої валентинки є французький герцог Карл Орлеанський. Сидячи в тюрмі, він писав любовні послання коханій дружині. Хто не вірить – може сам побачити ці записки в Британському музеї;
  • В ХІХ ст. Річард Калбурі придумав спеціальну коробку для шоколадних цукерок, бо психіатри того часу рекомендували шоколад в якості лік від нерозділеного кохання;
  • В Саудівській Аравії святкування суворо забороняється, бо уряд вважає це пропагандою сексуальної розбещеності. А ті, хто буде йти проти закону, платитимуть чималий штраф.

Подарунок і традиції

Кожна країна має свої унікальні традиційні подарунки для коханих. Наприклад, в Данії теж, як і у нас, дарують валентинку, але вона більш схожа на сніжинку, в середині якої написані вірші, і в неї обов’язково має бути загорнутий пролісок. Італійці дарують солодощі, а французи – коштовні прикраси та листівки з романтичними віршами. У Британії подарунки можуть очікувати не тільки близькі люди, а і домашні тварини. 

Справжня феєрія триває на Філіпінах: цілий тиждень бажаючі одружитися здійснюють свою мрію. Сотні молодят збираються в одному місці та святкують одруження. Це добра нагода для бідного населення: місцева адміністрація забезпечує всіх весільним вбранням, святковою їжею та розвагами. 

В Естонії прийнято вітати всіх членів сім’ї, друзів та коханих. А от мешканці Гани відзначають дві події одночасно – день закоханих і свято шоколаду. Слід зазначити, що ця країна є великим експортером какао, тому кохання і шоколад тут пов’язані романтичною стрічкою.

Умови карантину не завадять привітанням коханої людини, тому що в сучасному світі є можливість замовлення букетів додому та придбання подарунків онлайн.

День Святого Валентина – чудова нагода сказати близьким людям теплі слова кохання. Але не забувайте про обійми та увагу в інші дні також.